1. The customer bought 9 pieces of bread.
2. Corn bread is the most expensive.
3. The customer did this shopping in August.
4. The customer bought the bread in a ______.
5. The customer paid in ______.
1. The unit prices of the goods don’t include tax.
2. You can refund the goods with the receipt.
3. The customer did the shopping in September.
4. Not all the goods in the shop can be exchanged or refunded.
5. The customer bought ______ kinds of goods.
6. ______ is/are on sale.
7. You can exchange the goods within ______ month(s).
8. The customer bought the second dress at ______.
1. All foods are weighed in the US.
2. The customer was surprised that he had to pay tax.
3. Fish is more expensive than meat.
4. The customer paid $50 for the shopping.
5. Ken’s Grocery Store is in Canada.
6. In the US, food is weighed in _______.
7. The customer bought _______ kind(s) of vegetable(s).
8. The unit price of the grapes is_______ a pound.
9. The drinks the customer bought were _______ and orange juice.
10. The customer did the shopping in the year _______.